Úspěšný OB víkend na sprintu v Bechyni a dvou závodech Českého poháru štafet

22.09.2024 17:13

Uplunulý víkend 21 a 22 září byl nabitý závody, a je velmi potěšující se našim borcům velmi dařilo.

V sobotu dopoledne se část našich borců vydala na sprint v rámci žebříčku A, který se konal v Bechyni. Pro ostatní byly připravené doprovodné závody. Sobota nás přivítala krásným a teplým počasím a tak již od rána byla skvělá nálada. Závod to byl důležitý pro naše držitele licencí A, a jak se jim dařilo?

Jonáš Etrych na 24. místě v H16A

Tonda Jiras na 41. místě v H18A (bohužel Tonda odběhl jen 3 závody)

Bára s Bětkou mají zajišťěnou licenci A i na další rok. U Jonáše to také vypadá nadějně.

Naši ostatní borci si na sprintu také vydobili krásná umístění:

Terka Hrušková si doběhla pro 2. misto v D10

Blanka Hrušková si doběhla pro 4. místo v D45

Tomáš Etrych si doběhl pro 3. místo v H45.

v celku se dá říci, že trasy nebyly těžké, spíše to byl závod pro rychlonohé běžce. Všem děkujeme za reprezentaci oddílu.

V sobotu odpoledně a neděli dopoledne se konaly dva závody Českého poháru štafet, přesněji 3. a 4. závod. Na start se postavilo celkem 13 našich štafet v sobotu i v neděli.

Všichni naši borci bojovali seč jim síly stačily, nekdy úspěšněji, někdy méně úspěšně. V celku je možné konstatovat, že všichni podali vynikající a obětavé výkony pro své štafety. Sobotní tratě byly mapově trochu jednodušší, nedělní naopak trochu více mapové. Podložka byla proměnlivá, nekteré části byly krásně průběžné, naopak občas to bylo poměrně náročné s mnoha klacky pod nohama a ostružiním.

Oba dva dny se nejvíce dařilo štafetě H165 ve složení Jindra Houska, Luboš Nentvich a Tomáš Etrych, která vyhrála oba dva dny svou kategorii.

V D135 doběhly Petra Košťáková, Petra Petriláková a Blanka Hrušková oba dva dny na krásném 4. místě, a vezou domu kupu brambor:-)

V neděli MIX štafeta ve složení Ondra Snížek, Anežka Petriláková a Jenda Jiras vyhrála MIXy.

Všem velká gratulace za reprezentaci oddílu.

V rámci celého ČPŠ se DOR A v H18 umístila na krásném 16 místě, velká gratulace za skvělý výkon během všech 4 závodů.

Velmi potěšující je, že štafety DOR A a DOR B v H18 a DOR A v D18 si vyběhly právo účasti na MČR štafet. Tak jim držte palce za 14 dní